Територія Галичини в
період Енеоліту

Ритуальні предмети з КошилівцівГаличина

Між правими притоками р. Серет в урочищі Горби біля с. Блищака Заліщицького р-ну Тернопільської обл. розташоване багатошарове трипільське поселення заліщицької групи етапу В І – В ІІ та кошиловецького типу етапу С І.
Поселення Одаїв ХХІ знаходиться поблизу хут. Думка, с. Одаїв Тлумацького р-ну Івано-Франківської обл. Розкопки проводилися в 2003 р. І. Т. Кочкіним та Т. М. Ткачуком, Л. Г. Мацкевим.
Біля с. Вікторів Галицького р-ну Івано-Франківської обл. на пагорбі біля річок Луква і Луквиця в урочищі Миколаївське знаходиться поселення трипільської культури етапу В І – В ІІ, досліджене в 1983 р. В. М. Коноплею.
Поселення шипинецької  групи Трипілля С І розташоване в урочищі Бавки на північний захід від с. Белелуя Снятинського р-ну Івано-Франківської обл. В 1987 році його досліджував І. Т. Кочкін.
Скарб крем'яних предметів трипільської культури знайдений робітниками під час будівельних робіт на вул. Гетьмана Мазепи в м. Івано-Франківську. За 2 км, на вул. Галицькій, виявлено поселення трипільської культури.
Поселення кошиловецької групи Трипілля С ІІ в урочищі Обоз біля с. Кошилівці, Заліщицького р-ну Тернопільської обл. Розкопувалось Л. та Т. Бернштейнами (1906 р.), Р. Кайндлем (1907 р.), К. Гадачеком (1908—12 рр.), Л. Козловським, Г. Чайлдом (1923 р.), Ю. Костшевським (1925 р.), В. П. Кравець та Ю. М. Захаруком (1953 р.).
В урочищі Кути біля с. Більшівці Галицького р-ну Івано-Франківської обл. розташоване багатошарове трипільське поселення. Досліджується Т. М. Ткачуком та І. Т. Кочкіним.