Березнегувато-Снігурівська
наступальна операція

Родіон Малиновський6 березня війська 3-го Ук­раїнсь­кого фронту розпочали Берез­не­гувато-Снігурівську операцію. З радянської сторони було за­дія­но 500 тис. осіб, 9 тис. гармат іДопит полонених. Україна, 1944 р.  мінометів, 372 танки і САУ, 551 літак. 6-а німецька армія (ген. Холлідт) і 3-я ру­мунсь­ка (ген. Думитреску) на­лі­чувала 500 тис. осіб, 5350 гар­мат і мінометів, 450 танків і 550 бойових літаків. Коман­ду­ван­ня 3-го УФ (генерал армії Р. Малиновський) спрямувало на головний сектор 46-у і 8-у гвардійську армії, кінно-механізовану групу генерала І. Плієва, 23-й танковий корпус, що завдали удару 6 березня з плацдармів на р. Інгулець поблизу Кривого Рога на Новий Буг. 
6-а німецька армія була роз’єд­нана на дві частини. 12 березня плієвці перекрили шляхи відступу основних сил 6-ї армії. Однак радянським військам не вдалося завершити оточення 13 ворожих дивізій в районі Бе­резнегуватого й Снігурівки. Про­тивник спромігся нав’язати їм важкі бої і прорватися за Південний Буг до Миколаєва. 13 березня воїни 28-ї армії визволили Херсон.
В ході операції бійці та командири виявили масовий героїзм у боях, під час форсування Дніп­ра. 
В ході форсування Дніпра й ви­зволення Бориславського райо­ну бійці та командири виявили мужність та відвагу.
М. Бабаніну, М. Богарову, В. Гри­­ді­ну, М. Мусієву, В. Ніколаєву та іншим присвоїли звання Ге­роя Радянського Союзу. В ре­зуль­таті противник втратив 36,8 тис. осіб, а управління корпусних груп “Бехтольсхайм”, “Кірхнер”, “Едельс­хайм” та 125-у дивізію було розформовано. Втратив посаду й командувач 6-ї армії генерал Холлідт.
Очистивши від загарбників ме­жи­річчя Інгульця й Пів­денного Бугу, радянські війська захопили плацдарми і зручні позиції для продовження наступу на одесько-миколаївському напрямі.