Харківський тракторний
завод ім. Орджонікідзе

Модернізований колісний сільськогосподарський трактор “ХТЗ-170”  “Харківський тракторний завод ім. Орджонікідзе” (ХТЗ) — найбільше в Україні та країнах СНД підприємство з виробництва уніфікованих гусеничних і колісних сільськогосподарських тракторів загального призначення.
   Сьогодні продукція ХТЗ представлена широкою гамою тракторів, потужністю від 35 до 190 к.с. Це колісні та гусеничні трактори загального призначення, орно-просапні, трактори малої потужності, які агрегуються (поєднуються) з більш ніж 250 найменуваннями сільгосп-машин та знарядь. Крім тракторів, завод випускає дорожньо-будівельну та спецтехніку (на базі тракторів), гусеничні тягачі, гарячоштамповані заготівлі, складноріжучий інструмент і технологічне оснащення, лиття, товари народного споживання, запасні частини. Ви­роб­ле­на заводом техніка використовується в сільському господарстві, житлокомунгоспі, будівництві, промисловому виробництві, для транспортування великих вантажів. Значна частина техніки йде на експорт.
   У 2000 р. була створена нова “серія 160” потужних інтегральних орно-просапних тракторів, призначених для сільсько­господарських робіт із оброблення та збирання цукрового буряка, кукурудзи, соняшника, картоплі, гречки, сої та інших просапних культур. У порівнянні з тракторами МТЗ-80 і 
Т-70, їхня продуктивність зросла в 2—2,5 рази. Міжнародним “Бюро Верітас” було сертифіковано систему якості виробництва згаданих тракторів згідно зі стандартами ISO 9001, доречі майже всі трактори ХТЗ мають сертифікат відповідності у системі сертифікації УкрСЕПРО та Росії ГОСТ.
   Для робіт у сільському та комунальному господарствах, для транспортування вантажів у про­мисловості та будівництві були створені трактори серій 30 та 50. За 75 років роботи в це­хах підприємства було виготовлено близько трьох мільйонів тракторів. Серед усіх тракторних заводів колишнього СРСР ХТЗ — єдиний завод, з воріт якого виходили моделі всіх існуючих класів — від маленьких садово-городніх потужністю 8 к.с. і до надпотужних 190 к.с. сильних гусеничних і колісних тягачів.