Лілія Подкопаєва

Київщина, 2005 р.

Лілія Подкопаєва

Народилася в Донецьку. Ви­хо­ву­валася мамою і бабусею. У 2001 р. з відзнакою закінчила Київський Інститут фізкультури за фахом “тренер-викладач”. У 2002 р. вступила до До­нецького державного університету управління на відділення менеджменту.
Почала займатися спортивною гімнастикою з самого раннього дитинства. У результаті завдяки таланту і винятковій працьовитості Л. Подкопаєва стала во­ло­даркою 45 золотих, 21 срібних та 14 бронзових медалей тільки на міжнародних змаганнях, не рахуючи національних першостей.
1995 р. — абсолютна чемпіонка світу (Японія, Саба), володарка Кубка Європи.
1996 р. — абсолютна чемпіонка Європи (Великобританія, Бір­мінгем).Л.jpg
1996 р. — абсолютна чемпіонка Олімпійських ігор (США, Атланта).
Заслужений майстер спорту України (1994 р.). Суддя міжнародної категорії.
Після закінчення спортивної ка­р’єри Л. Подкопаєва взялася за створення в Донецькій об­лас­ті мережі гімнастичних шкіл. Стала засновницею і головою Міжнародного благодійного фон­ду “Здоров’я поколінь”. Ор­ганізувала спортивний фестиваль “Золота Лілія”.
У 2004 р. була національним послом у Раді Європи з питань спорту, толерантності та чесної гри. У 2005-му — послом Доб­рої Волі ООН з питань СНІДу. У 2007 р. нагороджена ООН за боротьбу з ВІЛ-СНІДом.
Переможниця в номінації “Спортс­мен року” (1996). У 2006 р. удостоєна звання “Спор­тивний менеджер року”. У 2007 р. у загальнонаціональній програмі “Людина року” визнана “Жінкою року”. У 2008 р. ім’я Л. Подкопаєвої увіч­нили у Всесвітньому Залі Слави (США, Оклахома-Сіті).
Нагороджена орденом “За за­слу­ги” II і III ступенів, ме­дал­лю “За активну громадську діяль­ність”, орденом міста Саба (Японія), почесними грамотами урядів США, Росії, Китаю, Ру­му­нії, Білорусі, Польщі, Японії.
Авторський елемент Л. Под­ко­пає­вої — “подвійне сальто вперед з поворотом на 180 градусів” — до цих пір в світі ніхто не повторив.