“Луганськтепловоз”

      Дизельний локомотив виробництва “Луганськтепловоз”Паровоз серії “ИС” з обтічним кожухом Ворошиловградського заводу, 1937 р.3 травня 1896 р. — офіційна дата початку історії Луганського паровозобудівного заводу, зас­нов­ником якого був німецький промисловець Густав Гартман. У 1900 р. був випущений перший паровоз. У 1906 р. завод з виробництва паровозів за своїми виробничими потужностями зрівнявся з такими ве­ли­кими заводами Росії, як Брянсь­кий і Путиловський.
     Велика реконструкція заводу, проведена в 1928—1933 роках, дала можливість освоїти найбільш могутні вантажні локомотиви типу 1-5-1, яким було присвоєно ім’я Фелікса Дзержинського (“ФД”). За своєю тех­нічною оснащеністю новий за­вод був на той час самим досконалим у світі і найбільшим в Європі. В цей же час був освоєний випуск пасажирського локомотива серії “ІС” (Йосип Сталін). За паровози серії “ФД” і “ІС” завод був нагороджений золотою медаллю на виставці в Парижі.
     З початком Великої Вітчизняної війни завод переходить на випуск продукції, необхідної фронту. Для ро­бо­ти в умовах тропічного клімату на Бхілайському металургійному комбінаті в Індії були поставлені перші тепловози на експорт.
     З 1992 р. завод переходить на створення та освоєння виробництва нових видів рейкового транспорту для залізниці, міського комунального господарства і гірничорудної промисловості. Роботи проводяться в рамках національної програми спільно з найбільшими підприємствами України: Харківськи­ми заводами “Електроважмаш” і транспортного машинобудування ім. Малишева, Запорізьким НДІ “Перетворювач” та іншими підприємствами та інститутами.
   За останні кілька десятків років створено і побудовано більше 40 типів і модифікацій маневрових, вантажних магістральних і пасажирських тепловозів потужністю від 1471 до 4411 кВт в секції. Всього підприємством ви­роблено і поставлено понад 44000 тепловозів, у тому числі більше 4000 локомотивів по­туж­ністю від 1020 до 2941 кВт в 11 країн Європи, Азії, Африки та Латинської Америки.