Відкрите акціонерне
товариство “Мотор Січ”

 Літак авіакомпанії Мотор СічБудівля з центральною прохідною ВАТ “Мотор Січ”. Шевченківський район, ЗапоріжжяВАТ “Мотор Січ” — одне з провідних підприємств у світі з розробки, виробництва, ремонту та сервісного обслуговування авіа­ційних газотурбінних двигунів для літаків і вертольотів , а також промислових газотурбінних установок. 
   Історія підприємства почалася в 1907 р. До грудня 1915 р. на ньому вироблялися сільськогосподарські механізми та інструменти, виконувалися різні види механічної обробки, відливали чавун і мідь. 
  У грудні 1915 р. акціонерне товариство “Дюфлон, Костянтинович і Ко” (“Дека”) викупило завод і змінило профіль його виробничої діяльності. 
  У листопаді 1916 р. був зібраний перший шестициліндровий двигун рідинного охолодження “Дека” М100.
   Випускали двигуни: М-6, М-11, М-22, М-85, М-86, М-87, М-88, АШ-82ФН, АШ-62ІР, які не поступалися, а в ряді ви­падків перевершували кращі світові аналоги того часу.
   У 1953 р. на заводі почали виготовляти реактивні двигуни РД-45, РД-500. Представниками нового покоління з’явилися турбогвинтові двигуни АІ-20 (1957 р.) і АІ-24 (1962 р.) конструкції А. Г. Івченка.ВАТ “Мотор Січ” організує виробництво газотурбінних електростанцій і газотурбінних приводів
   До складу ВАТ “Мотор Січ” вхо­дять наступні структурні оди­ниці, розташовані на території України: Запорізький мо­то­робудівний за­вод, Запорізький машинобудівний завод ім. В. І. Омельченко, Сніжнянсь­кий машинобудівний за­вод, Волочиський машинобудівний завод і авіакомпанія “Мотор Січ”. 
За станом на 2010 р. ВАТ “Мотор Січ” виготовляє і супроводжує в експлуатації 55 типів і модифікацій двигунів для 61-го виду літаків і вертольотів.