Володимир Гришко

   Володимир ГришкоВолодимир Данилович Гришко (нар. 28 липня 1960 р. у Києві) — український співак та громадсько-політичний діяч. Народний артист України (1996 р.), кавалер Ордену князя Ярослава Муд­ро­го V ст. (жовтень 2005 р.) та Ордену Святого князя Володимира III ступеня.
   З семи років співав у хорі “Щедрик”. Закінчив Київське музичне училище ім. Р. Глієра в 1982 р. (спеціальність класична гітара), в цьому ж році поступає до Київської консерваторії. З 1988 р., будучи студентом консерваторії починає працювати в Національному театрі опе­ри та балету як соліст-стажер. В 1989 р. закінчує Київську консерваторію як вокаліст (клас В. Тимохіна) та поступає до аспірантури при консерваторії. В 1990 р., будучи аспірантом НМАУ, отримав звання Заслу­же­ного артиста України.
   В ці роки активно виступає на між­народних конкурсах та здобуває нагороди: 1988 р. — Республіканський конкурс вокалістів ім. М. Лисенка (м. Київ, I премія); 1989 р. — Міжнародний конкурс оперних співаків (м. Мар­сель, III премія), Все­союзний конкурс вокалістів ім. М. Глінки (м. Рига, II премія), Міжнародний конкурс вокалістів ім. Ф. Віньяса (м. Барселона, спец. приз Пласідо Домінґо та звання “Кращий тенор”, ґран-прі); 1990 р. — Міжнародний конкурс вокалістів (м. Тулуза, ґран-прі).
  З 1990 р. В. Гришко — соліст На­ціональної опери. В 1991 р. закінчує аспірантуру (клас професора З. Христич). З 1996 р. — соліст Метрополітен-опера (Нью-Йорк) та Маріїнського театру (Санкт-Петербурґ) за контрактом. В 2001 р. став Лауреатом Національної премії України ім. Т. Шевченка.