“Євробачення-2004”:
Тріумф Руслани Лижичко

     Виступ Руслани Лижичко на “Євробаченні-2004”У травні 2004 р. у столиці Ту­реччини Стамбулі українка Руслана Лижичко та її пісенна композиція “Дикі танці (Wild Dances)” вразили всю Європу, ставши переможницею самого прест­ижного й популярного 
49-го пісенного конкурсу “Євробачення”. Пісенне змагання виконавців було досить напружене, адже у конкурсі брали участь 36 країн-учасниць. Але Руслана вразила слухачів голосом, національним колоритом, стилем виконання. 15 травня у фінал, у боротьбу за перемогу вийшли представники 24 країн. За прямою трансляцією “Євро­ба­чення” спостерігали 100 млн. глядачів із різних країн світу, які під час прямого телеопитування віддавали свої голоси за улюблених виконавців. Основна боротьба розгорнулася серед співаків із України, Греції, Сер­бії та Чорногорії. 
Перемогла представниця України Руслана та її “Дикі танці”, яка посіла перше місце, здобувши 280 очок. Друге місце завоювали виконавці із Сербії й Чорногорії, третє — Греції. Після тріумфу в Туреччині, за традицією, наступний ювілейний 50-й пісенний конкурс “Євробачення” у 2005 р. проходив у Києві — столиці країни-переможниці.