Національний фонд
соціального захисту матерів і дітей
“Україна—дітям”

 Національний фонд соціального захисту матерів і дітей “Україна-дітям” утворено 20 листопада 1996 р. Указом Президента України з ініціативи державних і громадських організацій.
    Людмила Кучма 
Передача Національним фондом “Україна—дітям” інвалідних візків для дітейЗа час своєї діяльності Фонд під керівництвом його Почесного Президента Людмили Миколаївни Кучма став провідною благодійною організацією в державі, реалізуючи системний під­хід до забезпечення гармонійного розвитку підростаючого покоління, підтримки та захисту інтересів дітей, матерів та сі­мей.
     Фонд реалізує такі довгострокові програми, як “Здоров’я дітей”, “Шляхами добра”, “Обдаровані діти”, масштабні проекти “Дитяче харчування”, “Слухові апарати”, “Оздоровлення дітей-сиріт, інвалідів, ді­тей з малозабезпечених багатодітних сімей”, “Раннє виявлення та лікування захворювань щи­товидної залози у дітей”, “Матеріальна допомога дітям-сиротам, інвалідам та дітям з малозабезпечених багатодітних сімей, а також дитячим інтернатним закладам”.
Фонд щороку розширює масштаби благодійницької діяльності. За останні п’ять років для надання допомоги дітям залучено спонсорських коштів і ма­те­ріальних цінностей на суму більше ніж 37 млн. грн., з них 7,5 млн. — у 2000 році, 7,7 млн. — у 2001 році та понад 21 млн. — у 2002 році. У доробку Фонду за 2002 рік — оздоровлення понад 3,6 тис. дітей, передача медичним закладам України 25 сучасних ульт­азвукових діагностичних апаратів, 11 спірометрів, надання 568 дитячих інвалідних візків, сучасного комплексу для реа­білітації дітей-інвалідів, а також ліків, вітамінів, препаратів на суму 244 тис. гривень.
   З 2000 року працюють регіональні представництва Фонду, які надали імпульсу суттєвому підвищенню ефективності благодійницької діяльності Фонду в усіх областях України. Результати діяльності Фонду є на сьо­годні надійним підґрунтям на­ціональної доктрини благодійності.