Олімпійські ігри
2006 р. у Турині

Україна, 2006 р.

Олімпійські ігри 2006 р. у Турині

З 10 по 26 лютого 2006 р. в італійському місті Турині проводилися ХХ Олімпійські ігри. Ця зимова Олімпіада була одна з най представницьких, — у зма­ганнях брали участь 2663 спортс­мени з 80 країн, які виборювали 84 комплекти медалей у 15 дис­циплінах. Украинцы Елена Грушина и Руслан Гончаров выиграли бронзу ФОТО.jpg
Напередодні офіційного відкриття Олімпіади, 9 лютого 2006 р. в олімпійському селищі в Турині урочисто підняли Державний прапор України. На іта­лійських майданчиках і трасах змагалися 53 українські спортс­мени, які виступали у де­сяти з п’ятнадцяти видів спорту, представлених на Олімпіаді. До складу української офіційної делегації входили: голова НОК С. Бубка, віце-прем’єр-міністр В. Кириленко та міністр у спра­вах сімї, молоді й спорту Ю. Павленко, легенди українського спорту В. Борзов, Л. Ту­ри­щева, В. Петренко, ін. 
Українські спортсмени завоювали 2 бронзові медалі на зимовій Олімпіаді — біатлоністка Л. Єфремова здобула бронзу в спринті на 7,5 км, а фігуристи О. Грушина та Р. Гончаров одер­жали бронзові медалі у тан­цях на льоду. Це стало здійс­ненням мрії кількох поколінь українських фігуристів: вперше в історії олімпійську медаль здобула українська танцювальна пара.160206.jpg 22 лютого в Ту­рині відзначали День Украї­ни. У загальнодержавному заліку Україна за кількістю медалей посіла 25 місце. Така церемонія офіційно засвідчила участь української команди у ХХ зимових Олімпійських іграх і ознаменувала те, що Україна є повноцінним суб’єктом олімпійського руху. До того ж участь у Турині для українських олімпійців була більш вдалою, аніж 4 роки тому, у 2002 р. на зимових іграх у США.