Склад оргкомітету
Громадського об`єднання «УКРАЇНА СЛАВЕТНА»

 «Не знати історію своєї родини – соромно, регіону – непатріотично, країни – небезпечно. Для створення процвітаючої держави необхідно сформулювати національну ідею, а без знання історії це неможливо»

Логотип громадського об'єднання " Україна славетна"
   Створення громадської організації " Всеукраїнське об'єднання - Україна славетна" є логічним продовженням діяльності багатьох громадських організацій, благодійних фондів, інших об'єднань громадян які зосереджували свою патріотичну діяльність на розбудові громадянського суспільства де головною фігурою є людина. 
До складу  оргкомітету по створенню об'єднанняувійшли українці які своєю діяльністю намагаються допомогти державі стати сильнішою, а кожному громадянину відчути почуття гордості за історичну і культурну спадщину великого народу.
Одним із головних завдань об'єднання є пошук об'єднуючої ідеї для всього суспільства, пропагування історії і культури українського народу.


Активним учасником об'єднання є патріотичний загальнонаціональний проект «Україна: історія великого народу»,  який  було засновано у 2007 році. Герб проекту: " Україна історія великого народу"

   Мета проекту популяризація вивчення історії народу України; формування національної самосвідомості українців; виховання любові до вітчизняної історії, її видатних людей; шанобливе ставлення до пам'яток історії, архітектури, культури; виховання поваги до історичного минулого свого народу; виховання патріотичних почуттів; розкриття всіх сторінок великої історії нашої держави — України..з метою формування та піднесення почуттів патріотизму і гордості українців. Засновниками проекту стали: Благодійний Фонд «Схід-Захід разом» та Фонд сприяння розвитку мистецтв . 
 Напрямки реалізації проекту: видавництво літератури на історичну тематику; створення галереї картин, присвячених славетним сторінкам історії України; робота зі створення балету «Володар Борисфену» робота зі створення мюзиклу «Єлизавета Ярославівна — королева Норвегії» 
 ♦    Серії книг «Україна: хронологія розвитку» 
 «Україна: хронологія розвитку» — серія з шести томів, показує розвиток історико-етнографічних регіонів держави. 
Том І «З давніх часів до пізньої античності» Повнокольорове видання, зображає історичний розвиток України від давніх часів до пізньої античності (до кінця V століття нашої ери). Завдяки археологічним дослідженням знайдені сліди минувших епох і подій давньої історії сучасної України від кам'яної доби (1 млн. — 5 тис. років тому) до розселення слов'ян у першій половині першого тисячоліття нашої ери. Книга нагороджена дипломом І ступеня в номінації «Моя країна» Національного конкурсу «Найкраща книга України» ІІІ Київської Міжнародної книжкової виставки. Книги з історії України на сайті проекту «УКРАЇНА: ІСТОРІЯ ВЕЛИКОГО НАРОДУ»
 Том ІІ «Україна: хронологія розвитку. Давні слов'яни, Київська Русь» Книга висвітлює історичний розвиток українських земель від часів раннього середньовіччя до монгольської навали середини XIII століття. Зображає історичні періоди: давні слов'яни, кочові держави у добу великого розселення; Крим у ранньому середньовіччі; устрій та розвиток Київської Русі; князі Київської землі періоду феодальної роздробленості. Книга нагорождена дипломом І ступеня в номінації «Минувшина» ХІ книжкового конкурсу «Книжка року 2009» «Україна: хронологія розвитку. 
 Том ІІІ «Від Батиєвої навали до Люблінської унії» Книга представляє події історичного розвитку за розділами: татарська доба в історії України 1230 — 1330; переділ давньоруської територіальної спадщини 1340 — 1380; буремні десятиліття 1390 — 1430; Україна між Ягеллонами, Рюриковичами та Гінеями (40-і р. р. XV ст. — початок XVI ст.); часи змін (1506 — 1569 р. р.) Представлено різноманітні ілюстрації світських та духовних пам'ятників архітектури і скульптури, зображень військових подій. Книга нагорождена дипломом І ступеня в номінації «Минувшина» Х книжкового конкурсу «Книжка року 2008» 
 Том IV «Україна: хронологія розвитку. На порозі Нового часу. Від Люблінської унії до кінця XVIII століття» Представлено історичний розвиток України від часів укладення Люблінської унії 1569 р. і входження переважної частини українських земель до складу Речі Посполитої — до кінця XVIII ст. Книга описує боротьбу Речі Посполитої, московського царства та Османської імперії за українські землі. Показаний період становлення українського козацтва та його боротьби за незалежність. 
 Том V «Україна: хронологія розвитку: Імперська доба. Від VIII століття до 1917 року», 
 Том VI «Україна: хронологія розвитку» Новітня історія. Від 1917 року до 2010 року»
 ♦  Серія із п'яти томів " Україна- Європа: хронологія розвитку". Ця серія видань показує спільні та відмінні риси в історичному розвитку України та європейських держав. У виданнях в хронологічній послідовності висвітлюється розвиток та становлення європейських держав і України зі стародавніх часів до сьогодення. Презентація книг проекту у Чернівцях
 
♦ Серія із 10 томів «Україна і світ» в тому числі: - «Україна і світ. Стародавні цивілізації. З давніх часів до 500 року до н. е.» I том В стародавні часи існування перших цивілізацій Месопотамії та Єгипту, Трипільська археологічна культура, яка частково охопила територію сучасної України, явила світові дивовижні досягнення культури і господарства. Цікаво представлен незвіданий світ історії народів, які населяли територію України в стародавні часи розкривається на фоні історії світової цивілізації. Видання має престижну нагороду І місце на конкурсі «Книжковий дивосвіт України» у номінації «Найкраще енциклопедично-довідкове видання» та було відзначено призом «Нестор-Літописець» в рамках XII Київського міжнародного книжкового ярмарку «Книжковий світ — 2009» - «Україна і світ. Класична давнина. 500 років до н. е. — початок н. е.» II том Видання розповідає про переплетіння історії та культури народів світу, про розквіт і згасання давніх цивілізацій, найвидатніші події і постаті, які впливали на хід історії (500 року до нашої ери — початок нашої ери). 
Видання отримало найвищу нагороду І місце на конкурсі «Книжковий дивосвіт України» у номінації «Найкраще енциклопедично-довідкове видання» та було відзначено призом «Нестор-Літописець» в рамках XII Київського міжнародного книжкового ярмарку «Книжковий світ — 2009» 
♦ Серія із 12 томів «Україна: від Трипілля до сучасності»,
♦ Серія із 4 томів «Повісті про славетні часи» в тому числі:   «Повість про князя Кия» Ця повість — про князя Кия, про часи, коли було засновано місто Київ. 
-«Повести о героях края Слобожанского казаке Харько и кошевом атамане Иване Сирко.» 
- " Повість про велике розселення слов'ян"
♦ Серія «Культурна спадщина» , в тому числі двотомне видання «Україна: поезія тисячоліть» Кілька тисячоліть історії України крізь призму поезії — така головна ідея антології. Поезія супроводжувала українську націю впродовж усього її існування; саме Поезія спонукала українців до боротьби, непокори утискам і гнобленню, до самопізнання, творення. Поезія сприяла націєтворенню і віддзеркалювала всі — як трагічні, так і героїчні — аспекти історії України. Видання «Україна: поезія тисячоліть» отримало І місце на XI Київському міжнародному книжковому ярмарку «Книжковий світ — 2008» у номінації «Найкраще літературно-художнє видання». Гран-прі конкурсу «Мистецтво книги» серед країн-учасниць СНД на ХХІІІ Московській міжнародній книжковій виставці-ярмарку. 
♦ Серія «Історія України в картинах» в тому числі: 
- «Кий з батьком приймають гунських послів» 
 - «Князь Кий захищає фортецю Києвець на Дунаї. 487 рік»  та інші.
♦ Серія «Історія міст і сіл України». Для широкого залучення до патріотичного виховання в регіонах України створюються книги з історії міст, районів та областей. Унікальність цієї серії у тому, що історія міст (сел) представлена через біографії, долі людей, які зробили вагомий внесок в розвиток свого родного міста (села).
 ♦ Балет «Володар Борисфену» Прем'єра балету «Володар Борисфену» відбулася 12 грудня 2010 року на сцені Національного театру опери і балету ім. Т. Г. Шевченка. 
«Володар Борисфену» — балет Євгена Станковича, написаний на замовлення засновників проекту " Україна славетна"для Національного академічного театру опери та балету України імені Т. Г. Шевченка .

 Сцена з балету " Володар Борисфену"

Сюжет:
Історична основа сюжету балету — війна кочових племен проти Римської імперії. Картина перша. Юного княжича Кия урочисто посвячують у воїни, він отримує символічне благословення на подвиги від бога Перуна. Коханою Кия є юна Зореслава, лишившись наодинці вони освічуються в коханні один одному. Картина друга. До слов'ян приходять чужинські воїни на чолі з Інреком, вони схиляють слов'ян взяти участь у війні проти Римської імперії. Картина третя. По дорозі до кордонів імперії союзницькі племена захоплюють гальську княжну Октавію. Проте погляди Кия і Інрека щодо її подальшої долі не співпали. Кий виграє у Інрека двобій, однак, згадуючи Зореславу, дарує Октавії волю, полишає ідею війни проти Риму й вирішує повертатися на рідні землі. Картина четверта. Повертаючись на береги Дніпра, Кий знаходить рідний край розореним кочовими племенами. Вражений, Кий клянеться помститися ворогам. Гусляр співає оповідь про місто — столицю майбутньої слов'янської держави.  
 Балетмейстер-постановник — Віктор Яременко, диригент-постановник — Олексій Баклан, художники-постановники — Олексій Чебикін та Олександр Цугорка. Головні партії у цій постановці виконують: Народна артистка України Олена Філіп'єва, Заслужені артисти України Наталя Лазебникова, Тетяна Льозова, Наталя Мацак (Зореслава), Тетяна Голякова (Октавія), Сергій Сидорський (Кий), Народний артист України Максим Мотков, Заслужений артист України Руслан Бенціанов (Ірнек).

♦ Картинна галерея присвячена видатним сторінкам історії України. В основному картини створені в співпраці з художником А . Орльоновим. На сьогодні Артур Олегович є головним художником студіі Українського батального мистецтва. 

Однією із визначальних картин проекту безумовно є " Україна славетна".


Картина художника А. Орльонова " Україна славетна"

В непростий час випробувань для незалежної України, коли конче необхідна була об'єднуюча ідея, навкруги якої згуртувалися б жителі всіх регіонів нашої держави, з'явилося унікальне творіння - символ могутності Украіни , її славетної історії, культури і науки - картина видатного художника баталіста Артура Орльонова " Хрещення України - Русі" (" Україна славетна"). Створена вона була в рамках загальнонаціонального патріотичного проекту " Україна: історія великого народу" . Картина показує дійство хрещення маленької дівчинки, яка і символізує всіма нами улюбленну Україну. Дівчинка зручно влаштувалася на руках рівноапостольного князя Володимира, хрестителя Русі. В руці вона тримає квітку барвінка (за українськими народними уявленнями, барвінок символізує трійцю: дитинство, зрілий вік, старість; батька, матір, дитя; весну, літо, осінь; вічне нев'януче кохання, нестаріюче життя, пам'ять, а тому з барвінком українці віками сплітали весільні вінки, робили косиці, плели вінки й на могили, що символізувало вічну пам'ять, садили й садять на могилах). Дівчинку міцно і впевнено тримає на лівій руці князь Володимир. В правій руці у нього хрест, яким він освячував Україну- Русь ( саме такий хрест знайшли археологи при роскопках Десятинної церкви). В дійстві хрещення приймають участь прославленні українці всіх часів. Позаду можно побачити будівлі величних християнських храмів, розташованих на українській землі. Над всіма простягнула свій рушник з українським рушником Богородиця, поруч з якою Андрій Первозванний і святий Миколай. За Богородицею можно побачити небесну сотню- українців, які за всі часи віддали життя за рідну землю.
Сьогодні картина " Україна славетна" широко використовується як посібник для навчальних закладів при проведенні відкритих уроків як з історії України так і рідного краю.

Також художник в рамках проекту створив наступні серії картин, присвячених історії України, а саме: 


В рамках проекту " Україна славетна" створений і працює потужний інтернет портал www.litopys.com.ua
Зовнішний вигляд головної сторінки інтернет порталу

Головним завданням історичних клубів є як популярізація як історії України, так і її міст і сел, робочих і творчих колективів, життя видатних українців. Розроблений план заходів під назвою "Майбутнє - в єдності". 


Міжнародна конференція " Місія України в сучасному світі" Національний університет Острозька академія.
Наприклад:У Національному університеті «Острозька академія» 16 травня вібулася Міжнародна конференція «Місія України в сучасному світі». Серед учасників — перший президент України Леонід Кравчук: пряма мова  «Сьогодні 22-річні народжують своїх дітей, їх діти роблять перші кроки уже по своїй незалежній землі, — зазначив Леонід Кравчук. — Але те питання місії України, яке сьогодні постає перед нами, їх уже не повинно турбувати. Мене часто запитують молоді люди, чи не зарано Україна стала незалежною, проте я на це завжди відповідаю одне: коли не почнеш іти дорогою — ти її не пройдеш, перший крок завжди треба зробити. Україна цією дорогою уже йде. Чи швидко? По-різному. Тут ми не можемо перебільшувати, проте все ж Україна як держава відбулася».

Сьогодні в оргкомітет об'єднання з місць надходить все більше пропозицій про передворення об'єднання в політичну партію з подальшою участю в місцевих виборах. З пропозиціями можно ознайомитися тут ( містять обговорення проекту Статуту), також представлена КОНЦЕПЦІЯ РОЗБУДОВИ ПОЛІТИЧНОГО ПРОЕКТУ "УКРАЇНА СЛАВЕТНА"

   ДУХОВНИМ ГІМНОМ  ГРОМАДСЬКОЇ ОРГАНІЗАЦІЇ «ВСЕУКРАЇНСЬКЕ ОБ’ЄДНАННЯ — УКРАЇНА СЛАВЕТНА» є пісня «Молитва» Слова: Толстоухова  А.В. 

 
 Боже, поможи розкрити сили, Що в своє творіння ти заклав, 
 Щоб у справах виростали крила, Щоб я долі іншої не знав.
 Не шукав я іншої дороги, Ніж служити людям і Тобі, 
 Щоб здолав усі життя пороги І ставав сильніше в боротьбі. 
 Щоб у всьому: в пам’яті та мріях, Як життям Кобзар нам заповів, 
 Поставала вільна Україна І її Господь благословив. 
 Нас мільйони, ми твоє творіння, Але Україна в нас одна 
 Принесемо їй весну спасіння, З нами хай залишиться весна! 
 З-під землі, і з Неба нас благають, І з майбутнього та із старих часів 
 Пращури та правнуки вмовляють  Невмирущим хором голосів: 
 Боже, поможи розкрити сили, Що в свої творіння Ти заклав, 
 Щоб життя ми здобули щасливе І від того світ добрішим став!

7 лютого 2015 року у Києві відбувся з'їзд " Партії державного нейтралітету України". Від імені 1080 членів партії зареєстрованих на момент проведення на з'їзді були присутніми 54 делегата з числа обраних на обласних конференціях, згідно встановлених рішенням Політради квот. Були представленні всі облсні організації, окрім Харківської. На з'їзді головував в.о. голови партії Плакида Андрій Олексійович. Після обговорення з'їзд прийняв рішення : 
♦ змінити назву на політична партія " Україна славетна" 
♦ внести зміни до статуту, якиб гарантували пропорціональне представництво міських організацій на обласних конференціях, а відповідно регіональних організацій - на з'їзді. 
♦ також на з'їзді був підписан договор про співпрацю між керівництвом партії і засновниками проекту " Україна : історія великого народу: А. Толстоуховим і В. Зубановим 

Більш детальну інформацію про партію " Україна славетна" можно подивитися тут

Склад оргкомітету Громадського об`єднання «УКРАЇНА СЛАВЕТНА»:

1.  Андрущенко Віктор Петрович — ректор Національного педагогічного університету ім. М. П. Драгоманова, Президент Асоціації ректорів педагогічних університетів Європи, член-кореспондент НАН України, академік НАПН України, доктор філософських наук, професор;

 2. Афонін Олександр Васильович — президент Української асоціації видавців та книгорозповсюджувачів;

3. Богуцький Юрій Петрович  — Керівник Головного управління з питань гуманітарного розвитку Адміністрації Президента України, віце-президент НАМУ, академік НАМУ, професор, кандидат філософських наук, Заслужений діяч мистецтв України, директор Інституту культорології Національної Академії мистецтв України;

4. Бошицький Юрій Ладиславович  — ректор Київського університету права НАНУ, Заслужений юрист України, професор, кандидат юридичних наук;

5.  Буряк Юрій Григорович — член Спілки письменників України, Заслужений працівник культури України;

6. Гошовська Валентина Андріївна — директор Інституту підвищення кваліфікації керівних кадрів, завідувач кафедри парламентаризму та політичного менеджменту Національної Академії Державного управління при президентові України, кандидат філологічних наук, доктор політичних наук, професор, член-кореспондент Української Академії політичних наук, Заслужений працівник народної освіти України, юрист, голова Всеукраїнського жіночого об’єднання «Солідарність»;

7. Губанов Олексій Володимирович  — президент фонду " Волинь туристична";

8.  Зубанов Володимир Олександрович —  народний депутат України ІV, V, VI скликань, Президент Благодійного Фонду «Схід-Захід разом»;

9.  Кохан Тимофій Григорович — Останнє місце роботи Перший заступник Міністра культури України;

10. Мовчан Павло Михайлович — народний депутат України І, ІІ, ІІІ, ІV, V, VI скликань, Голова Всеукраїнського творчого об‘єднання «Просвіта», Лауреат Державної премії ім. Т. Г. Шевченка, поет, перекладач, сценарист;

11. Мураховський Анатолій Леонідович — Останнє місце роботи Перший заступник Голови Державного комітету телебачення і радіомовлення України, Заслужений журналіст України;

12. Огнев`юк Віктор Олександрович — ректор Київського університету імені Бориса Грінченка, доктор філософських наук, професор, академік НАПНУ;

13. Пасічник Ігор Демидович— ректор Національного університету «Острозька Академія», професор;

14. Смолій Валерій Андрійович — директор Інституту історії України, доктор історичних наук, професор, академік Національної академії наук України;

15. Станкович Євген Федорович — композитор, голова Національної Спілки композиторів України, Народний артист України, академік Академії мистецтв України, Герой України, Лауреат Державної премії ім. Т. Г. Шевченка;

16.  Тимошенко Іван Іванович — ректор Європейського університету, професор, Заслужений працівник освіти України, голова Асоціації навчальних закладів України приватної форми власності;

17. Толстоухов Анатолій Володимирович —  доктор філософських наук, академік НАПУ, Президент Інституту стратегічної політики;

18. Чебикін Андрій Володимирович — ректор Національної академії образотворчого мистецтва і архітектури, народний художник України, лауреат Національної премії України ім. Тараса Шевченка, академік, професор, президент Академії мистецтв України.