Підтвердження королем
Владиславом-Ягайлом права складу у Львові

Підтвердження королем Владиславом-Ягайлом права складу у Львові 

"Золота книга" права складу міста Львова"В ім'я Господа амінь. Для вічної пам'яті справи. Поки живе грамота, живе й розпочата грамотою дія, чиє визнання необхідне пам'яті, і скороминучі дії завжди зберігає на всі часи. 

Тому ми, Владислав, Божою ласкою, змістом цієї грамоти повідомляємо, як сучасникам, так і прийдешнім, всім, кому необхідно, які читатимуть це. Існує суперечка між краківськими міщанами, з одного боку, і львівськими міщанами, з другого боку. Львівські міщани визнають перед нами і нашими магнатами, що краківські та інші міщани, яким дороги, що ведуть до татарських країв, закриті, не повинні приїжджати до татарських земель, робити транзит і займатися торгівлею, тому вони їм переїзду не хотіли дозволити. А краківські міщани навпаки твердили, що вони та інші міщани нашого королівства можуть приїжджати до Татарії з їхніми товарами і з будь-якої причини, вільно товари посилати. І грамоту з маєстатичною печаткою найяснішого володаря пана 
Людовика, покійного короля Угорщини й Польщі, дорогого нашого попередника, у присутності наших магнатів нам представили, в якій, очевидно, йдеться, що ці краківські купці та інші міщани нашого королівства мають дозвіл їхати до Татарії, куди можуть відправлятися зі своїми товарами, але так, що ідучи до Татарії зі своїми товарами, повинні зупинитися у Львові на 14 днів і ці товари до продажу чи обміну повинні виставити. Якщо продати чи обміняти не зможуть, тоді, сплативши звичне мито, до Татарії можуть переїхати з цими товарами. Так само, повертаючись із Татарії, там само, у місті Львові, з товарами тих же 14 днів повинні затриматися і свої товари виставляти для продажу чи обміну. Якщо обміняти чи продати не зможуть, зі своїми товарами нехай повертаються, сплативши звичне мито, як попередньо було написано. При транзиті до Волощини наші прелати й магнати таке винесли рішення. Якщо міщани та жителі Львова схочуть побувати у Волощині у справах купецьких і торгівельних занять, тоді й краківські міщани до Волощини та інших будь-яких земель, крім Татарії, з товарами можуть робити транзит без затримки 14 днів у Львові, що буде дозволено, сплативши звичне мито тут, у Львові. Таке рішення наших прелатів і магнатів, вважаючи обдуманим і розумним, змістом цієї грамоти схвалюємо. Для засвідчення цієї грамоти підвішено нашу маєстатичну печатку". Купець зі Сходу. Мініатюра з Кодексу Балтазара Бехема. 1505 р.