Крим, 1427 р.

Фортеця Каламіта 

Герб ГенуїШвидке піднесення князівства Феодоро у другій половині XIV cт. змусило його правителів замислитися над вигодами використання "кримського" відрізку Великого шовкового шляху. Для цього був потрібен власний порт на чорноморському узбережжі, де всі портові міста зосереджувались у руках генуезців. Тож у 1427 р. володар Феодоро князь Олексій Комнін засновує у гирлі річки Чорної, що в глибині інкерманської бухти, порт Авліту. 

Дітище Олексія виявилося настільки прибутковим, що кафінський консул поскаржився у метрополію на "князя Феодоро і братів його, які всупереч праву і привілеям Кафи відкрито споруджують гавань у Каламіті, де вантажать і розвантажують судна, що завдає Кафі великих збитків". Розуміючи, як роздратовані генуезці фактом появи Авліти, правитель Феодоро будує поряд із нею, на Монастирській скелі, прикордонній із генуезькими володіннями, потужну кам'яну фортецю Каламіта. За основу їй правили залишки укріплень VII ст. Каламіта була не тільки фортецею, а й релігійним осередком, оскільки тут існував православний монастир. 

Подальше посилення феодоритів викликало воєнну протидію генуезців. У 1434 р. шеститисячне генуезьке військо обложило Каламіту. Місцевий гарнізон, потрапивши у безвихідь, погодився на капітуляцію — але вночі захисники фортеці, скориставшись потаємним ходом, втекли у гори. Каламіту було зруйновано — однак наступного року феодорити відбудували фортецю.

У 1475 р. Каламіту захопили турки. Вони озброїли її гарматами і перебудували, давши їй назву Інкерман, тобт