Галичина, Волинь, 1280
р.

Похід на Польщу

Болеслав Соромливий. Гравюра XVI ст.Старший син Данила Романовича Лев після смерті польського князя Болеслава Соромливого (1279 р.) почав зазіхати на його краківський стіл. Могутні нобілі, котрі верховодили у Краківському князівстві, відмовили Леву, обравши краківським государем старшого князя мазовецької гілки Лешка Чорного.Лешко Чорний. Гравюра ХVІ ст.

Лев продовжував добиватися краківського княжіння. Він одразу звернувся по допомогу до Ногая. Той прислав орду і примусив піти у похід із Левом інших галицько-волинських князів.

Леву з татарами не вдалося здобути Сандомир, хоча він страшенно сплюндрував Сандомирську землю. Потім його війська рушили на Краків. Підійшовши до міста й побачивши його фортифікації, Лев не насмілився штурмувати Краків, а розпустив своє військо грабувати околиці. Тоді Лешко Чорний зненацька напав на розпорошені сили галицького князя. "Бог учини над ним волю свою, — осудливо зауважив літописець, — убиша бо Ляхове от полку его многы бояре и слугы добрее, и Татар часть убиша; и тако возвратися Лев назад с великим безчестьемь".

Нищівна поразка, якої зазнав Лев у Краківській землі, надовго відбила у нього охоту воювати з Польщею. Лише по смерті Лешка (1288 р.) він знову спробував втрутитись у польські справи. Однак його спроба захопити Люблінську землю закінчилася невдало По тому Лев почав вносити розбрат поміж польськими князями, підтримуючи то одного, то іншого претендента на краківський престол. Особистих вигод від того він не одержав.