Привілеї Андрія
Юрійовича

Привілеї Андрія 
Юрійовича на вільну торгівлю краківським 
і торунським купцям

Грамота князя Андрія Юрійовича на вільну торгівлю краківським купцям від 27 серпня 1320 р.Останні галицько-волинські князі дбали про економічні інтереси свого краю. Це унаочнюють привілеї на вільну торгівлю купцям з Торуні й Кракова, видані Андрієм Юрійовичем одночасно у серпні 1320 р. Перший зберігся в оригіналі, другий — у пізнішій копії. Обидва охоронні листи містять посилання на часи Андрійового батька, Юрія Львовича, і засвідчують тяглість економічної політики володарів Галицько-Волинської Русі. Наводимо один із привілеїв:

"Андрій, Божою ласкою князь Володимирщини і володар Русі, висловлює достойним мужам радникам, лавникам і всім громадянам у Торуні прихильність і палку в усьому зичливість. 

Нехай знає ваша достойність, що ми, прагнучи добра для нашої землі, а також користі всім приїжджим, які бажають побувати у нашій землі з тканинами, товарами або будь-якими іншими речами, за вашою вчасною радою, [а також радою] бояр і наших вельмож, надаємо всім приїжджим на [їх] прохання таке право, що жоден з митників наших або урядовців не повинен від них брати тканин або товарів, ні їх конфіскувати. Врешті, [беручи до уваги] всі ці права, які за часів нашого блаженної пам'яті батька мали на землі Руській усі купці, хочемо, щоб подібним правом знову всі приїжджі або купці користувалися. Також, якщо якомусь приїжджому або купцеві, що прибув на нашу землю, хтось із наших у нашому краю завдасть якусь кривду, прикрість чи насильство, і це буде доказано, то за кожен несправедливо відібраний або взятий динар зобов'язуємося віддати два. Грамота князя Андрія Юрійовича на вільну торгівлю торунським купцям від 27 серпня 1320 р.

Все це іменем нашої влади, з нашого боку і з боку всіх наших постановляємо неухильно дотримуватися".