Волинь, Галичина в
1253 р.

Боротьба Данила Галицького з Куремсою

Орда Куремси прорвала оборонний рубіж Галицько-Волинського князівства на Дністрі й посадила свого баскака в головній фортеці Пониззя — Бакоті. Далі Куремса вдерся на південну Волинь і спустошив околиці Кам'янця, однак саме місто не здобув. Залога завдала йому сильного удару. З конспективної розповіді галицького літописця можна зрозуміти, що з татарами на Волині билися галицькі загони під проводом Лева Даниловича.

Скульптурний знак при в'їзді у м. Володимир-ВолинськийУ Куремси не вистачало сили, щоб розвинути первинний успіх. Наприкінці 1254 р. Данило Романович перейшов у рішучий наступ проти його орди. Він добре врахував становище в Монгольській державі — адже верховний хан Менгу вів тоді безупинні війни в Азії й вивів головні свої сили з Європи. Куремса не міг чекати допомоги ні від Орди, ні від Монгольської "імперії" в цілому.

Данило Романович розробив і провів кампанію проти Куремси з великим розмахом. У той час, коли військо Лева Даниловича вдерлося на Побужжя, полки Данила і Василька діяли в Болохівській землі. А навесні 1255 р. на Болохово вирушив походом син Данила Шварно. 
Куремса спробував перейти в контрнаступ, але під Володимиром і Луцьком був розбитий Данилом.