Галичина, 1387 р.

Похід королеви Ядвіги на Галичину

Королева Ядвіга. Малюнок Яна МатейкаУ перших днях лютого 1387 р. польське військо на чолі з королевою Ядвігою вирушило на Галичину, де панував Владислав Опольський, репрезентуючи інтереси Угорщини. Похід увінчався цілковитим успіхом: галицькі терени були остаточно опановані поляками. 

Перебуваючи у Львові, королева видала привілей на підтвердження традиційних прав і вільностей міста, адресований "райцям, міщанам і всій громаді міста Львова". Цим актом міщанам було "підтверджено, ратифіковано і схвалено в усіх пунктах і статтях, що матимуть силу навічно, всі і кожне з їхніх прав, вільностей, привілеїв, які мали за часів найясніших панів Казимира (тобто польського короля Казимира ІІІ) і Людовика, короля Угорщини та Польщі". Окремий наголос робився на збереженні прав національних громад ("обіцяємо змістом даної грамоти всім русинам, вірменам, сарацинам і євреям кожного з них у його правах зберігати").

Привілеєм декларувалися, що "жодній людині у місті чи поза згаданим містом Львовом жодного насильства будь-хто, будь-яким чином не повинен завдавати". Проголошувався принцип непорушності існуючих міських кордонів: "Хочемо також, щоб згадане наше місто Львів у своїх кордонах і межах згідно з грамотами або привілеями, де повністю містяться описаними межі, непорушно залишалося". Не менше значення мало скасування Ядвігою усіх податкових нововведень: як занотовано у привілеї, "всі і кожне мито чи податок, несправедливо і безправно ким-небудь встановлені після смерті найяснішого володаря пана Казимира, благочестивої пам'яті покійного короля Польщі, цілком і повністю нехай будуть відмінені". Нарешті, місту підтверджувалося його давнє складське право ("встановлюємо, що склад солі та товарів у нашому місті Львові хай буде необхідним, як був від давніх часів").