Грамота Дмитра Дедька
жителям Торуні

Грамота Дмитра Дедька жителям Торуні 

Грамота є єдиним уцілілим документом, що в ньому Дмитро Дедько виступає як "управитель або староста" Галичини. Вона пунктирно відтворює події, які передували появі цього акту — міждержавний конфлікт, спровокований вбивством "руського князя" Юрія-Болеслава, та похід короля Казимира на Галичину. Документ гарантує безпеку торгівлі у регіоні й заохочує іноземців до переселення на галицькі терени:

"Славним мужам і гідним віри намісникам, радникам, купцям усієї громади в Торуні — Дмитро Дедько, управитель або староста землі Русі, [бажає] постійного здоров'я у Богові.

Пам'ятаючи велику таємницю цього святого вислову: блаженні, які перебувають у мирі, бо їм належатиме земля, ми усунули суперечку, посіяну з намови диявола, між польським королем Казимиром і нами й, натхнені животворним духом, подолавши спокусника людського роду, уклали союз згоди. Тому бажаємо, щоб усі, хто хоче їхати в Руську землю, знали, що згідно з правами наших попередників [кожен], нікого не лякаючись, може безпечно приїздити з товаришами до Львова. А тих, хто вирішив приїхати сюди на постійне перебування, звільняємо і даруємо їм вільну спадщину — лише мали б сплачувати річний податок, як то було раніше, а також повинні зважати на інші права. А шкоди, заподіяні львів'янами після смерті нашого володаря, блаженної пам'яті руського князя, беремо цим листом, як і іншими, на себе”.