Маршал РИБАЛКО ПАВЛО
СЕМЕНОВИЧ

Видатний радянський  воєначальник, маршал бронетанкових війська  Рибалко Павло Семенович народився 4 листопада (23 жовтня) 1894 року в сім'ї заводського робітника в селі Малий Вистороп нині Лебединського району Сумської області України. За національністю українець.  
Маршал Рибалко Павло Семенович
У 13 років почав працювати на цукровому заводі, потім був учнем токаря і відвідував недільну школу. 
 Покликаний в армію в 1914, рядовим пройшов Першу світову війну. 

Після Жовтневої революції вступив до Червоної Гвардії. Був помічником командира партизанського загону під час окупації України німецькою армією в 1918.
 Брав участь у громадянській війні комісаром полку і бригади в 1-ї Кінної армії, воюючи на Південному фронті; в радянсько-польській війні 1920. 

Член партії більшовиків з 1919 року. 
Закінчив курси удосконалення начскладу в 1926 і 1930, Військову академію ім. М. В. Фрунзе в 1934. 

Командував ескадроном, полком, бригадою, був помічником командира горнокавалерійской дивізії.

 У 1934-1936 роках був військовим радником в Китаї («російським генералом китайської служби») в боротьбі проти уйгурських повстанців Ма Чжуніна в китайській провінції Синьцзян, при цьому виступав під псевдонімом Фу-Дзи-Хуй. 

У 1937-1940 служив військовим аташе в Польщі та Китаї, а потім перейшов на викладацьку роботу.

 Під час Другої світової ) Великої Вітчизняної війни після неодноразових рапортів з проханням про направлення на
Слева направо: П.С.Рыбалко, И.Ф.Ватутин, К.С.Москаленко. Октябрь 1943 г.
 фронт з липня 1942 командував 5-й (з червня 1942), 3-й (з жовтня. 1942) і 3-ї гвардійської (з травня 1943) танковими арміями, брав участь у багатьох бойових операціях, у тому числі у наступі на Харків у лютому 1943, а також в наступальних операціях в районі Києва , Житомира, Проскурова, Львова, Берліна, Дрездена, Праги.

 Звання Героя Радянського Союзу з врученням ордена Леніна і медалі «Золота Зірка» Павлу Семеновичу Рибалко присвоєно 17 листопада 1943 року за успішне форсування Дніпра, вміле керівництво армією в битві під Курськом і Київської наступальної операцією (Битва за Дніпро). 

Танкова армія Рибалка під час Львівсько-Сандомирської операції врятувала Львів від руйнування. 

Командующий 3-й гвардейской танковой армией П.С.Рыбалко (в центре)заслушивает доклад начальника инженерных войск армии М.П.Каменчука. Слева заместитель начальника штаба армии И.Г.Зиберов. Июль 1944 г.
Другої медалі «Золота Зірка» удостоєний 6 квітня 1945 року за бойові відзнаки військ під його командуванням на завершальному етапі війни і виявлений особистий героїзм. 

У 1946 році він обирався депутатом Верховної Ради СРСР другого скликання.

 Після війни командував армією, а з 1947 року був командувачем бронетанковими і механізованими військами Радянської Армії.

 Помер 28 серпня 1948 після тривалої хвороби. На його могилі споруджено пам'ятник. Погруддя двічі Героя Радянського Союзу П. С. Рибалко встановлені в с. Малий Істороп на Сумщині, на батьківщині героя, і в Празькому пантеоні.

 ВІЙСЬКОВІ ЗВАННЯ І НАГОРОДИ 

4 червня 1940 генерал-майор танкових військ 18 січня 1943 генерал-лейтенант танкових військ 30 грудня 1943 генерал-полковник танкових військ 

Медаль «В пам'ять 800-річчя Москви»
 3 ордени Суворова 1 ступеня 
Медаль «30 років Радянської Армії і Флоту» 
Медаль «Золота Зірка» Героя Радянського Союзу - 17 листопада 1943
Маршал Рибалко Павло Семенович
 2 ордени Леніна 
Медаль «За взяття Берліна» 
Орден Богдана Хмельницького 1 ступеня 
Медаль «XX років Робітничо-Селянської Червоної Армії»
 Медаль «За перемогу над Німеччиною у Великій Вітчизняній війні 1941-1945 рр..
" Медаль «За визволення Праги» 
Орден Кутузова 1 ступеня 
Медаль «За оборону Москви»
 2 орденів Червоного Прапора 
Медаль «Золота Зірка» Героя Радянського Союзу - 6 квітня 1945

 Іноземних держав: Кавалер ордена «Virtuti Militari» (ПНР) Орден Білого Лева 1 ступеня (ЧССР) Орден Білого Лева «За Перемогу» 2 ступеня ( ЧССР) Медаль «За Одру, Ніссі, Балтік» (ПНР) Два військові хреста 1939 року (ЧССР) Кавалер ордена «Хрест Грюнвальда» ( ПНР) Медаль «Перемоги і Свободи» (ПНР) 


ПАМ'ЯТЬ 

Пам'ятник у Москві на Новодівичому кладовищі Бюст у Празькому пантеоні (Прага, Чехія) Меморіал на вулиці Рибалка в Москві До 1992 року Чірчікское Вища Військова танкове командне училище, носило ім'я П. С. Рибалко ( Ташкентське вище танкове командне ордена Леніна училище імені двічі Героя Радянського Союзу маршала бронетанкових військ П. С. Рибалко) 

пам'ятник маршалу Рибалко в Россоші (РФ, Воронезька обл. 2013р.)
У 1984 році Міністерство зв'язку СРСР випустило художній маркований конверт з оригінальною маркою, присвячений 90-річчю з дня народження П. С. Рибалко. 

Бюст в селі Малий Вистороп на Сумщині (Україна) Вулиця Рибалко в місті Львові, з установкою меморіальної дошки. 

У 2001 році перейменована у вулицю Симона Петлюри, меморіальна дошка - демонтована. 

Вулиця Рибалко в Києві Вулиці маршала Рибалко в Москві, Мінську, Пермі, Харкові, Хмельницькому, Липецьку, вулиці в Чернівцях та Житомирі. 

Круїзний теплохід Міністерства Водного транспорту України «Маршал Рибалко»

Джерело: http://www.people.su/ua/96022