Кам'янське городище

Пам'ятка скіфської культури, розташована в центрі степової Скіфії на лівому березі Дніпра, тепер знаходиться біля смт. Кам'янка-Дніпровська Запорізької області, у 8 км на південь, навпроти сучасного міста Нікополь. 
Укріплене земляними валами і ровами, має акрополь (Знам'янське городище). Площа Кам'янського городища — 1200 га, площа акрополя — 32 га. Більша частина затоплена Каховським водосховищем. Акрополь, імовірно, був місцем проживання аристократичної частини населення. Тут стояли кам'яні громадські споруди і храми, а також житлові будинки (завбільшки 20 на 10 м), які складалися з кількох помешкань. Поза акрополем в піщаній частині міста (на Кам'янських кучугурах) з кінця V до поч. ІІІ ст. до н.е. існувало поселення майстрів — металургів і ковалів. Відкриті ковальські і залізоробні горна, заготовки, шматки криці, шлаки. Знайдено також античні монети. Дослідники розглядають Кам'янське городище як торговий, ремісничий і, можливо, адміністративний центр Скіфії кінця V—ІІІ ст.
до н. е. Життя на акрополі тривало і в ІІ—І ст. до н. е., коли він став рядовим укріпленим поселенням. Кам'янське городище ототожнюється з Амадокою Птолемея.