Пам'ятки Верхнього
палеоліту на території Донеччини

Стоянка поблизу м. Амвросіївки. 20—18 тис. р. тому

Складається з двох окремих зон: власне поселення та віддаленого від нього на відстань близько 150—200 метрів кістковища — кількашарової агломерації кісток бізонів — місця загінного полювання на бізонів. Колекція кам'яних виробів стоянки налічує близько 100 тис., знайдено також фрагменти кістяних наконечників списів.

Багатошарова пам'ятка Минівський Яр. 18—13 тис. р. тому

У верхньопалеолітичному шарі багатошарової пам'ятки Минівський Яр у басейні р. Сіверський Донець виявлено рештки літнього поселення мисливців на бізонів. Досліджено залишки округлого легкого житла, вогнища та трьох виробничих комплексів з обробки кам'яної сировини, на яких виготовляли та поновлювали крем'яні знаряддя.

Рогалик VII. 18—13 тис. р. тому

Велику кількість різночасових верхньопалеолітичних пам'яток виявлено в басейні р. Сіверській Дінець поблизу хут. Рогалик під Луганськом. На стоянці Рогалик VII досліджено два скупчення матеріалу, площею близько 30 та 40 кв. метрів. Виявлено численні кам'яні вироби, рештки впольованої здобичі — коней та бізонів.

Федорівка. 15–13 тис. р. тому

 Двічі протягом верхнього палеоліту заселялася стоянка поблизу с. Федорівка Донецької обл. на правому березі р. Каратиш. У верхньому шарі виявлено пляму попелу — рештки вогнища, оточеного кількома скупченнями кісток тварин, плямами червоної вохри. Тут же виявлені окремі виробничі місця з виготовлення крем'яних знарядь. У нижньому шарі також досліджено рештки овального заглибленого, з підбоєм, вогнища, та виробничі місця з обробки кременю.