Таврія. Шан-кобинська
культура

Крем'яні наконечники стріл у формі геометричних мікролітів (трапецій, сегментів, трикутників) та спосіб їх кріплення на древках стрілСтоянки гірського Криму

Найбільш відомі стоянки досліджені у гірському Криму:  Шан-Коба, грот Скелястий, Фатьма-Коба, Заміль-Коба, Сюрень ІІ, Буран- Кая, Алимівський Навіс. Подібна пам'ятка досліджена на Одещині — Білолісся. На стоянках знайдені кістки благородних оленів, косуль, диких свиней, коней, бізонів, сайгаків. Отже, основою господарства було полювання на копитних гірських лісів, доповнюване промислом степових травоїдних.
Прикладом типової стоянки культури може слугувати скельний навіс Шан-Коба у Байдарській долині, що у Південно-Західному Криму. Знайдені в ньому кістки копитних гірських лісів (оленів, косуль, кабанів тощо) свідчать про мисливське спрямування господарства мешканців печери. В печері досліджено 6 горизонтів мешкання різної культурної приналежності. Найцікавішим є нижній, фінально-палеолітичний шар, в якому знайдена виразна колекція крем'яних виробів, серед яких виділяються великі сегменти, що служили наконечниками стріл.